strona główna mapa strony kontakt
Licheńskie Spotkania Rodzin

Licheńskie Spotkania Rodzin

"Piknik z mamą i tatą w Licheniu"

 

Dnia 30 sierpnia 2009 roku w ostatnią niedzielę wakacji w Licheńskim Sanktuarium odbyły się po raz pierwszy Licheńskie Spotkania Rodzin pod hasłem „Piknik z mamą i tatą w Licheniu”. Wzięły w nich udział całe rodziny.

Najważniejsza w trakcie całego dnia była Msza św. z błogosławieństwem dzieci i młodzieży przed zbliżającym się rokiem szkolnym.

Uczestnicy Pikniku z zainteresowaniem wysłuchali świetnego wykładu ks. Piotra Pawlukiewicza zatytułowanego „Szczęśliwi w małżeństwie? To możliwe”. Słuchali koncertów m.in. takich grup jak „Bastard” z Konina i dziecięcego chóru „Jutrzenka” z Lichenia. Brali udział w rodzinnych konkursach i zabawach, które prowadziła grupa „Chłopaki z naszej paki” z Włocławka.

Zainteresowani korzystali z pomocy psychologów i doradców rodzinnych, którzy w kaplicy Ojca Papczyńskiego w bazylice prowadzili indywidualne rozmowy i służyli pomocą w rozwiązywaniu problemów, jakie towarzyszą wychowaniu dzieci. Na kilku stoiskach czekały na chętnych książki o tematyce rodzinnej. Na zakończenie Spotkań na scenie ustawionej przed bazyliką wystąpił zespół ARKA NOEGO.

Zależało nam na tym, by tego dnia rodziny znalazły czas dla siebie, by w codziennej gonitwie na chwilę przystanąć, pobyć ze sobą i posłuchać jeden drugiego – powiedział ks. Robert Krzywicki Dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

 


...........................................................................................................................................

   « powrót


stronę odwiedziło 885464
copyright © 2007 LICHEŃSKIE CENTRUM POMOCY powered by ARTplus